Gameplay – Call of duty 2 (Red army training)

Právě jsme společně s dalšími rekruty dorazili ke komisařovi Letlevovi, který má dohlédnout na náš výcvik. Jako první po seskočení z korby náklaďáku dostáváme rozkaz doběhnout ke stolu a ozbrojit se. Ovšem k naší smůle ostatní k němu dorazilil o chvíli dříve a veškeré pušky si rozebraly. To komisař glosuje nějakými těmi připomínkami a posílá nás do nedalekého stavení pro pušku s pistolí. S nimi se následně vrátíme ke komisaři, od nějž dostáváme za úkol trefit dvojici medvídků. K tomu je pistole jak dělaná, avšak pro vzdálenější cíle je přeci jen puška mnohem praktičtější. V dalším kroku si tedy vyzkoušíme střelbu s ní. Nejprve sestřelíme několik prázdných láhví a na závěr v časovém limitu zaměříme palbu na přilby.

První část výcviku máme za sebou. V té následující si vyzkoušíme boj muže proti muži. Rozeběhneme se proti figuríně a bez váhání ji srazíme k zemi (Shift). Tím se dostáváme do poslední fáze výcviku, hod granátem. No tedy, v našem případě brambor. Granáty jsou až příliš ceněným artiklem, aby se s nimi plýtvalo na trénink nováčků. Popadneme tedy brambory a trefíme se s nimi do vany, okna a dveří. To je okamžik, kdy za komisařem přibíhá voják s informací o zajatém německém vojákovi. Od něho se dozvídáme o přesunu jednotek k nadcházející ofenzivě. Rozkaz je prostý, vyrazit do nedalekého muničního skladu, vyzbrojit se a tento útok odrazit.

Během přesunu si vyzkoušíme možnosti pohybu. Nejprve přeskočíme zídku (mezerník), poté se přikrčíme (C) při průchodu okopem a nakonec využijeme k podlezení překážky i plazení (ctrl). To nás dovede až do zbrojnice. V té si na stole vezmeme granáty, kouřové granáty a neškodí vyměnit pistoli za samopal. Poté po žebříku vylezeme ke dveřím ze stavení. U nich nás zastaví spolubojovník s upozorněním na obrněný transportér. Ten má tento prostor v palebné zóně a než se pokusíme překonat ulici, je nejprve potřeba zajistit krytí kouřovou clonou. Až pod rouškou oblak dýmu lze bezpečně přeběhnout do protější budovy. Ta se stává místem střetnutí s nepřítelem. Skrz pobořené sutiny se prostřílíme až k ulici s transportérem. Ten je zapotřebí zničit, takže hned poté, co se postaráme o přítomnou pěchotu, připevníme nálož k transportéru a s dostatečné vzdálenosti si vychutnáme jeho výbuch.