Medal of Honor: Allied Assault – Storming Fort Schmerzen gameplaySpolečně s rangery se právě uvnitř vagónu potají vkrádáme za tlusté zdi pevnosti Schmerzen. Zakvílení brzd nás připravuje na hektický výstup. Při něm je zapotřebí nejprve zabezpečit prostor kolem vlaku, což není vůbec snadné. Ostřelovači přibíhající na čtveřici věží se celkem činí a stačí chvíle zaváhání, aby ztráty ve vlastních řadách nabraly neakceptovatelné parametry. K zdárnému postupu nám sice stačí teoreticky udržet při životě jediného rangera, avšak pokud toužíme do své sbírky zařadit metál Army Commendation Medal, nesmíme přijít o více jak 4 nebo 5 spolubojovníků. A docílit toho není opravdu nic snadného. Celkem se je zapotřebí postarat o 9 sniperů, než jsme vysláni dovnitř pevnosti otevřít dveře a osvobodit tak válečné vězně.

Hned poté, co si vyčistíme vstupní halu, použijeme koleso po pravé straně k otevření pancéřových dveří. Stejný postup aplikujeme i na následující vrata, čímž se dostáváme do chodby s dveřmi po pravé ruce. Jak však rychle zjišťujeme, tyto dveře jsou uzamčené, tak nám nezbývá nic jiného, než projít třetími pancéřovými vraty. Za nimi narážíme na skupinku vojáků bránící přístupová vrata k zajateckému táboru. Dle rozkazu zabezpečíme perimetr a následně pákou v jedné z místností uvolníme závoru těchto vrat. Tím máme první úkol splněn. Zajatci jsou osvobozeni. A zatímco budou členové jednotky rangerů pomáhat vězňům v přesunu do vlaku, my vyrážíme zasadit smrtelnou ránu Schmerzenu. K tomu je se zapotřebí vrátit k oněm uzamčeným dveřím. K těm prozatím rangeři připevnili nálože, takže stačí stisknout detonátor k uvolnění přístupu k prostorám s palivovým potrubím.

Chodbou se prostřílíme k výtahu. Ten je v tuto chvíli nefunkční, což nás nutí se vydat do dveří vlevo. Po schodech sejdeme o patro níže a pustíme se do čistky chodeb. V tuto chvíli se stačí držet ručičky kompasu při hledání trojice řídicích ventilů. Na každý z nich je zapotřebí umístit nálož. Ty společně s protékajícím palivem vytvoří hodně třaskavou kombinaci. Avšak k tomu nám ještě jedna drobnost schází. Je zapotřebí otevřít hlavní uzávěr a veškerá potrubí nechat naplnit palivem. Vydáváme se tedy ještě k tomuto ventilu. Po jeho otevření se vrátíme zpět k výtahu, který je již připraven nás vyvést do dalšího levelu.