Medal of Honor: Allied Assault – Rendezvous with the Resistance gameplayV tuto chvíli na nás čeká delikátní operace hluboko v týlu nepřítele. S jejím zdárným splněním nám pomůže místní odboj, ovšem již nyní je jasné, že půjde o značně nebezpečnou misi. Osud jí totiž od samého počátku příliš nepřeje. Právě v naší oblasti muselo nouzově přistát letadlo s důstojníkem spojeneckých operací G3, což samozřejmě vyvolalo v německých řadách příslušnou odezvu. Celé okolí je tak prošpikováno nepřátelskými hlídkami a přesun do bezpečného útočiště hnutí odporu nebude nijak snadný. Navíc by nebylo od věci zkusit cestou zjistit, co se stalo s osádkou letadla. Pokud by se podařilo najít důstojníka či jeho pilota, byla by to více než pozitivní zpráva.

Do akce se zapojujeme na polní cestě uprostřed hluboké noci. Netrvá dlouho a narazíme na první německou hlídku. Hned co se o ní postaráme, pokračujeme po cestě až k poli, na jehož konci narazíme na letadlo. Bleskurychle vyřídíme důstojníky zkoumající zajatý stroj a zachráníme z jejich spárů zajatého pilota. V tuto chvíli není čas na nějaké dlouhé rozmýšlení, pokud by jsme váhali příliš dlouho, mohl by pilot přijít o život a tím by celá operace skončila nezdarem. Zkrátka vyřídíme trojici důstojníků, načež se pilot ozbrojí a informuje nás o nedalekém bezpečném úkrytu odboje. Společně se tedy vydáme do kopce k domu, u něhož narazíme na další hlídku. Hned poté, co se postaráme o muže venku, se můžeme vydat do tohoto domu a po jeho vyčištění doplnit nějaké to zdraví a munici.

Další kroky nás vedou cestou, na níž pomalu za každou zatáčkou narazíme na nějakého toho nepřátelského vojáka. Tímto stylem dorazíme až k opevněnému stanovišti před kostelem. Zde si je zapotřebí dát pozor na dvojici kulometů, o něž se je zapotřebí přednostně postarat. Přeci jen by bylo celkem nemilé, kdybychom těsně před cílem přišli o pilota. Ovšem vyčištění tohoto prostranství je jen prvním krokem. Sotva vystoupáme do kopečku ke kostelu, tak se na cestě za námi objeví náklaďák s posilami. O ty se nejsnáze postaráme kulometem nad cestou. Odpor je odražený, takže nám již nic nebrání otevřít dveře kostela. V něm se právě zdržují tři němečtí vojáci, o něž se ochotně postaráme, než dojdeme k oltáři. Na něm po pravé straně najdeme červeně poblikávající tlačítko, po jehož stisknutí se oltář odsune. Po žebříku slezeme do podzemního tunelu, jímž dojdeme k našemu kontaktu z odboje.