Half-Life – Forget about freeman! gameplay

Jelikož se před námi právě propadl strop, tak nám nezbývá nic jiného, než zabočit doleva. Zde však zjišťujeme nemilou zprávu, oboje vrata jsou zamčená a hroucení stropu nemilosrdně postupuje. Rychle proto vyskočíme na zřícenou horninu, po níž projdeme k polozavalené chodbě vedoucí do nějaké kanceláře. V té můžeme pomocí počítače či páky na stěně aktivovat automatickou obranu základny. Bohužel, její umístění nám neumožňuje nějaké praktické využití. Ke střetu s emzáky se dostáváme až o místnost dál. Komu se nechce nijak dramaticky plýtvat municí, tak jen urychleně proběhne do přilehlé chodby. Tou se prostřílíme k poklopu uprostřed nádrže. Pootočením kola si zpřístupníme žebřík do kanalizace.

Nyní se nacházíme u dvojice protékajících stok oddělených ostrůvkem. Na tom krom dvou klasických beden najdeme i jednu modrou. Tu vhodíme do jedné ze stok, čímž si vytvoříme stupínek pro přeskočení mříže. Tato mříž jde s trochou cviku přeskočit přímo z ostrůvku, ale proč si komplikovat život, že. Kanál nás dovede až k nádrži s naším starým známým, nepříjemnou vodní potvorou. Ta nás však nemusí zajímat, bez váhání zamíříme přítokem vlevo. K překonání této trasy je zapotřebí proklouznout mezi zuby kola, trochu si zakličkovat mezi potrubím a hlavně se nenechat zaskočit emzákem u stropu. Ten si nás bude chtít přitáhnout k večeři, což mu rozhodně nehodláme dovolit.

Hned co podplaveme ještě pod jedním ozubeným kolem, tak se nacházíme v nádrži, za níž najdeme žebřík na povrch. Sotva vystrčíme hlavu z víka kanálu, přibíhá uvítací výbor. Ten je zvláště pichlavý. Vojáci granáty nešetří a snaží se nás za jakoukoliv cenu dostat mimo krytí kamenů. Tím by jsme se stali snadným terčem pro tank. Takže musíme nasadit zběsilé tempo v likvidaci všech cílů, abychom mohli za tankem proklouznout do opravárenského komplexu. Chodba nás zanedlouho dovede do garáže údržby tanků. V té se urputně bojuje. Necháme tedy vojsko i emzáky zredukovat své stavy na minimum, na což dorazíme přeživší.

Naší propustkou z garáží je odstavený tank. Po žebříku na něj vylezeme a výstřelem děla rozbijeme vrata před námi. Pak rychle přeskočíme ke kulometu vedle, s nímž pokropíme příchozí. Obranná část je za námi, teď ještě zvládnout tu ofenzivní. Je zapotřebí se prostřílet chodbou vlevo až k nedalekým vratům. V tom nám brání zejména dělo, na nějž si je potřeba připravit nějakej těžší kalibr. O dvojici emzáků se už nějak postaráme, než stiskem klávesnice na zdi otevřeme vrata. Uprostřed dvojitých vrat najdeme žluté tlačítko a hned, co se za námi zabouchnou ty první, vyrazíme vstříc osudu.