Half-Life – Anomalous materials gameplay

Na první pohled jde o den, stejný jakýkoliv jiný. Právě absolvujeme zdlouhavou cestu komplexem Black Mesa ke svému pracovišti. Tato jízda vlakem se pro nás stala již rutinou, během níž si rekapitulujeme výsledky výzkumu. Již jsme velice blízko tomu, abychom otevřeli portál do neznáma. Každičký test, jenž absolvujeme, nás posouvá kousíček blíž. A dnes by snad konečně mohl přijít tolik kýžený průlom. Avšak na nějaké zdlouhavé uvažování již není čas. Vlak právě staví před vchodem do přísně střežené části komplexu.

Počkáme si, až nám ochranka otevře dveře vlaku, načež zamíříme k vratům. U nich si taktéž chvilku počkáme, než nám je sekuriťák otevře. Tím se dostáváme na recepci, kde se dozvídáme o nějakých drobným potížích. Máme tak dostatek času se zajít převléknout, než bude vše vyřešeno. Dáme se tedy doprava a následujeme zelené značení až ke dveřím šatny. Naštěstí to zde není žádný labyrint a budeme-li se držet na odbočkách vpravo, tak dojdeme svému cíli. V šatnách se porozhlédneme po jménech na skříňkách, přičemž na té u chodby k záchodům zahlédneme to své. Než se však vydáme prozkoumat svoji skříňku, tak nejprve zamíříme vlevo pro ochranný oblek HEV.

Na ovládacím panelu stiskem tlačítka otevřeme skleněný kryt a vezmeme si oblek. Nyní nadešel čas navštívit ještě šatnu a pobrat trochu toho brnění navíc. Připraveni na další test vyrážíme po modrém značení ke své laboratoři. Ta je jak jinak opětovně přísně střežena. U vchodu si chvíli počkáme, než nás ochranka vpustí dovnitř. Následně zamíříme k výtahu do podzemí, jehož chodbami projdeme až do velína testovací laboratoře. Zde nás trojice kolegů informuje o záměrech dnešního testování. Poté nám jeden z nich zpřístupní chodbu k výtahu do pokusné komory. Do té nás následně pustí další dvojice vědců.

Další z řady běžných experimentů může začít. Po rozhlédnutí se zamíříme k žebříku, po němž vylezeme k počítači na ochozu. Vedle něj můžeme vidět velké červené tlačítko zajištěné ochranným krytem. Chvíli vyčkáme, než se tento kryt odklopí a následně aktivujeme přístroj před námi. Zatímco se zahřívá do provozních podmínek, dostáváme nějaké ty instrukce, jak budeme postupovat. Cíl je prostý, dotlačit vozík se vzorkem do vytvořeného víru. Slezeme tedy zpět dolů a splníme tento příkaz. A ejhle, něco je špatně, něco je hodně špatně.