Soldier of Fortune – Rescue and protectect gameplayPolicie nikdy není dvakrát nadšená, když se jim do jejich práce snaží fušovat armáda. Ovšem když se začne střílet a rukojmí umírají, musí pravomoci stranou. V tuto chvíli je zapotřebí zachraňovat životy v metru obsazeném pouličním gangem. Ten nám není vůbec neznámí. Jeho vůdce, jistý Sabre je v hledáčku vládních agentur již delší dobu. A nyní konečně přichází příležitost ho popohnat k zodpovědnosti. Na Hawkův rozkaz vyrážíme do podzemí. Cestou narazíme na několik grázlů, jimž předvedeme zač je toho loket. Na prvním rozcestí můžeme po levé straně vidět dveře do prostor ochranky. V nich na stole najdeme nějaké ty náboje do brokovnice, granáty a C4. Také můžeme využít monitorovacího systému k odhalení přibíhajících gaunerů, o něž je potřeba se postarat.

Vyrazíme-li chodbou přímo proti této kanceláři ochranky, tak se zanedlouho dostaneme ke schodům po levé straně. Ty vedou k toaletám, kam sice v rámci splnění úkolu nemusíme, avšak kdo by odolal příležitosti napumpovat nějaké to olovo do gaunerů. Navíc třeba tu narazíme na rukojmí, co se spoléhá na naši pomoc. Ať se rozhodneme tento prostor vyčistit či nikoliv, naší prioritou zůstává nalezení cesty k nástupišti. V tento okamžik nás od dalšího schodiště vedoucí k tolik kýženému nástupišti dělí zavřená vrata. Je tedy potřeba nejprve malé zastávky v prodejně lístků. A jelikož jsou dveře zamčené zevnitř, musíme se do ní dostat skrz prodejní okénko. Na něj nejprve vyskočíme, pak se skrčíme a prolezeme dovnitř. Nyní nám již nic nebrání zatáhnout za páku ovládání vrat a v případě potřeby doplnit zdraví.

Po schodišti sestoupíme až k nástupišti, z něhož neohroženě seskočíme do kolejiště a vydáme se doleva. Zde je zapotřebí být opatrný, jelikož nebude trvat dlouho a klasické skřípění brzd nám naznačí přijíždějící soupravu. Před tou se ukryjeme v nejbližším výklenku. Po průjezdu metra můžeme bezpečně vyrazit k průchodu, jenž nás dovede k zastávce, jíž nám na samém počátku označil Hawk jako místo setkání. A také na něj zanedlouho narážíme, takže pozor, abychom neměli zbytečně nervózní prst na spoušti. Hawk ani přítomní policisté nesmí přijít k úhoně. K naší smůle se Sabremu podařilo prchnout na odjíždějící soupravě. Sice se ještě vrháme do jeho pronásledování, avšak velice rychle nám dochází marnost tohoto počínání. Sabre za sebou odpálil únikový tunel. Protentokrát se budeme muset smířit s nepořízenou.