Half-Life: Opposing Force – Worlds collide gameplay

A jdeme do velkého finále. Po kratičkém vydýchání, jenž nám naskytne jízda výtahem, ze sebe musíme vyždímat maximum. Mezi naštosovanými bednami se vrhneme do ostré přestřelky s členy černých operací. Hned, co se nám podaří získat trochu kontrolu nad prostorem, projdeme přes jezdící pás, za nímž nám komplikuje život týpek u kulometu. S vypětím sil se o něj postaráme a v pravém rohu najdeme bedny, po nichž vyskáčeme na plošinku nad námi. Přes tu se protáhneme k tunelu jezdícího pásu. Tím v tuto chvíli potřebujeme proběhnut. Takže si počkáme na projetí bedny a pak rychle doběhneme k výklenku vlevo, než nás semele další bedna. Z výklenku stejným stylem doběhneme ke vchodu do další části skladiště.

Až vyjedeme výtahem po pravé straně nahoru, tak projdeme mezi bednami až na konečnou, kde na nás čeká dvojice nepřátel. Po jejich likvidaci vyskáčeme na bedny a po nich projdeme až k mezeře dopravníku. Po bednách zavěšených u stropu přeskáčeme na naskladněné kontejnery a postupně seskočíme až na zem. Pod námi v tuto chvíli zuří přestřelka mezi emzáky a muži černých operací. S trochou štěstí a předpokladu, že máme dostatek zdraví, si můžeme dovolit seskočit z výšky a vyhnout se tak zcela dění pod námi. Dostaneme se tak přímo k chodbě s uzamčeným dveřím. Za nimi stojí sekuriťák, který nám je při zabezpečeném okolí ochotně otevře.

Čas doplnit munici, nějaké to zdraví i energii a vydat se výtahem do podzemí k otevřenému portálu. Z něj se po chvíli vynoří pořádné monstrum, s nímž si je potřeba trochu pohrát. Na vyvýšené plošině máme k dispozici dvojici laserů. Ty nám poslouží k oslepení monstra. Nejprve zasáhneme jedno oko, poté se přesuneme a stejný postup aplikujeme i na druhé straně. Jakmile je monstrum oslepené, zaměříme palbu na energetickou kouli v jeho břiše. Jakmile schytá dostatečné poškození, tak nám monstrum s patřičným řevem teleportuje dárek v podobě pichlavého emzáka.

Vyřídíme tedy tuto drobnou komplikaci a opakujeme postup s oslepením a střelbou na kouli. Při tom si je potřeba dát pozor na záchvaty zuřivosti, při nichž monstrum likviduje plošinu. Při tom vezme za své i spojovací můstek, takže si budeme muset drobet vypomoci při přesunu ke vzdálenějšímu laseru přitahovadlem. Při zápolení s monstrem a jeho poskoky máme naštěstí k dispozici malou výpomoc v podobě oživovacího jezírka ve vedlejší místnosti. Pokaždé, když je potřeba si k němu vyšplháme po laně a s plným zdravím se můžeme vrhnout do dalšího kola zápolení.