Call of duty – Hurtgen gameplay


Belgické Ardeny nepatří zrovna k nejhostinnějším místům na Zemi. Ovšem když si Joe Martin uvědomí, že jde o jeho poslední nasazení, hned se to tu zdá o dost přívětivější. Zvláště když ještě vezme v úvahu charakter mise. Jednotka kapitána Foleyho má dobýt dvojici německých bunkrů, v nichž je zapotřebí ukořistit tajné dokumenty. Ty by měly spojeneckým silám pomoci definitivně ukončit bitvu o Ardeny. A jak řekl kapitán, když budou rychlí a vzájemně si krýt záda, budou všichni co nevidět na cestě domů. Nač tedy čekat.

Po chvilce toho vydatného běhu se dostáváme na cestu, kde se je zapotřebí postarat o hlídku. Od tohoto místa už je záhodno se držet při zemi a nevzbudit pozornost osádky bunkru. Přeci jen život je o dost jednodušší, když se nám podaří potajmu proběhnout zamrzlým korytem řeky a dostat se tak mimo palebný rádius kulometu. Bez této hrozby je jen otázkou času postřílet nepočetnou osádku a ze stolu odcizit potřebnou složku. První zastávka zdárně vyřízená, tak ještě jedno opáčko a sbohem armádo.

K druhému bunkru je to coby kamenem dohodil, takže stačí pár kroků po cestě a začne nás vítat kulometná palba. To je okamžik, kdy je potřeba zvolit jakou stranou bunkr nejlépe obejít. Vydat se doprava cestou nahoru má svou nespornou výhodu. Při obcházení palebné zóny bunkru se nám naskytne příležitost se postarat o obsluhu kanónu a tím si připravit prostor pro závěrečné drama. To se spouští v okamžiku, kdy u radiové stanice bereme druhou složku dokumentů. Naším směrem míří dva tanky, takže máme okamžitě popadnout Panzerfaust a přispěchat na pomoc.