Call of duty 5: World at War – Blood and Iron gameplay

Pro hrdinu Rudé armády Dimitri Petrenka nic není problém. Po chrabrém boji u Seelow může v poklidu usednout do T-34 a vyrazit prorazit i tankovou blokádu této vrchoviny. Sedíme v druhém tanku v řadě. To s prostého důvodu, za malý okamžik dojedeme k ruinám domku, u něhož postává německá jednota. Ta s využitím Panzerchecku vedoucí tank ničí. Pouštíme se tedy do čistky oblasti. Po levé straně naším směrem začínají natáčet dělo. Pošleme jim tedy dárek dřív, než to stihnou oni. Další na řadě je ona skupinka, co nám zabila kamarády ve vedoucím tanku. K likvidaci pěchoty jsme dostali k dispozici plamenomet. Máme tak prostředek přiškvařit každého fašouna, co se nám dostane do hledí. Z praktického hlediska je však kolikrát jednodušší po pěšákovi vystřelit z děla, jelikož, než jeho směrem stihneme natočit tank, tak už má nabito a pere to do nás.

Po malém zahřátí nás čeká ta pravá jízda. Za zatáčkou vidíme v dáli vlevo druhé protitankové dělo. Na kopci vpravo pro změnu stojí tank, a abychom se náhodou nenudili, v okopu pod námi otravují pěšáci s Panzerem. Dle uvážení zlikvidujeme viditelná nebezpečí a spustíme se z kopce. Tam na nás čeká ta pravá zábava v podobě několika tanků. Postarat bychom se měli i o panzera schovávajícího se v obilí. Na druhé straně pole narazíme na opevnění, u něhož stojí další dělo ke zničení. Ve chvíli, kdy je jejich počet zredukován na nulu přichází nový úkol. K ochromení bojeschopnosti jednotek by neškodilo zničit komunikační věž. Zabereme kniplem ostře doleva, zlikvidujeme bránící Tigry a dobře mířenými střelami pošleme věž k zemi.

Navazující cesta nás doveze k dobře střeženému opevnění. Panzerchecky společně s tanky jsou dost tvrdým oříškem, tedy ze současné pozice. Pokud zůstaneme stát na kopečku, jsme až příliš snadným terčem. Ideální je se dostat za toto opevnění, čímž jsou ze hry panceři v oknech opevnění. Máme tak klid se soustředit na tanky. Další čtyři kousky do sbírky a můžeme popojet dál. Pod námi se zjeví hrůzostrašně vypadající opevnění. Počáteční obavy během chvíle zklidní přílet letectva. O strážní věže a pěchotu je postaráno, můžeme se opět plně soustředit na likvidaci tanků. S využitím výškové převahy si hravě poradíme i s mnohačetnou přesilou. Poslední výzva překonána. Zaparkujeme poblíž vlaku a v doprovodu Reznovových oslavných ód nasedneme do vagónu.