Call of duty 5: World at War – Downfall gameplay

Cíl našeho dlouhého a krvavého pachtění je nadosah ruky. Přístupovou chodbou proběhneme do vstupní auly, kde na nás čeká přímo fanatický odpor. Ač je jednotkám SS jasné, že je prohra neodvratitelná, bojují s nasazením o každičký decimetr. S tím je zapotřebí počítat v boji o tento i další prostory. Postupně se prostřílíme ke schodišti, jenž nás dovede do chodeb prvního patra. Těmi se prostřílíme do zasedací místnosti říšského sněmu. Chvíle to popadnout odstřelovací pušku, vyběhnout ještě jedny schody a z balkonu zredukovat odpor pod sebou. Kompletní zabezpečení sněmovny v tento okamžik ještě není v plánu, jen střílíme, dokud nedorazí Reznov a nevyrazí dveře za námi.

Tím teprve začíná ta pravá zábava mezi lavicemi sněmu. Přilétající granáty, ohnivé peklo z plamenometů a nekončící palba nás nutí k opatrnému postupu kupředu. Avšak přílišná opatrnost také není na místě. Zkrátka jakmile trochu získáme převahu, postoupíme kupředu a dorazíme zbylé síly. Němce to donutí se stáhnout do chodby ke schodišti do nejvyššího patra. Tyto dveře urputně drží, takže si vyžádá snažení tří mužů je vyrazit. Sotva se to s vypětím sil podaří, vyběhneme schody a vrhneme se do další náročné přestřelky. Množství obránců nás přímo nutí využívat veškerého nábytku ke krytí před jejich palbou.

Opatrným postupem se prostřílíme k dalšímu schodišti na střechu budovy. A asi netřeba připomínat, že i o toto místo bude zapotřebí svést náročný boj. Projít přes těch několik metrů nás bude stát hodně sil, než za dřevěným lešením popadneme rudou vlajku. Zakončení naší dlouhé cesty je konečně tady. Již jen dojít na okraj střechy a vztyčením vlajky stvrdit porážku mocného nepřítele. Zdánlivě banální ukončení krvavé války si však naposledy vybírá svou daň v krvi.