Call of duty 2 – Rangers lead the way gameplay

Vesnice je v držení spojenců, ovšem to byla prozatím ta jednodušší část operace. V tento okamžik začíná zteč na kótu 400, výtečně chráněný kopec, jenž němci ani náhodou nedají bez boje. O tom, že to nebude žádná sranda, se přesvědčíme již na samém začátku. Po chvilce váhání se konečně velitel skupiny odhodlává vydat rozkaz k útoku. Vyrazíme tedy za svými spolubojovníky vstříc bunkru vítajícího nás kulometnou palbou. Velice záhy je nám jasné, že napřímo to zřejmě nepůjde, takže využijeme kráteru u povaleného stromu ke krytí. Na tomto místě se s námi krčí i několik kamarádů. Ti po chvilce zvažování možností používají dýmovnici. Zahalení bunkru do kouřové clony nám poskytuje prostor pro přiblížení. Nyní přichází na řadu připevnění výbušniny na dveře bunkru a jeho následné vyčištění. Při přesunu k žebříku si můžeme ještě všimnout dveří vlevo, avšak ty není potřeba vyhazovat do vzduch.

Jelikož je vrcholek kopce obehnán ostnatým drátem, tak nám nezbývá nic jiného, než se držet linie podél něj. To nás postupně dovádí ke stanovištím německého odporu. Je proto zapotřebí postupovat obezřetně a plně využívat terénu ke krytí. To nás dovede k odstavenému náklaďáku, u nějž je potřeba zbystřit. Na kopci nad ním stojí další bunkr se smrtonosnými kulomety. Najdeme si tedy bezpečný úkryt a vyčkáme dokud prostor před bunkrem nevyplní kouřová clona. Až poté vyrazíme kupředu. Dým je v tomto případě výtečný oproti kulometčíkům, ale zároveň stěžuje výhled i nám. Je si proto potřeba dát pozor na německou jednotku vlevo od bunkru. O tu se je potřeba postarat, než připevníme výbušninu ke dveřím bunkru a postaráme se o jeho osazenstvo.

Druhý bunkr máme odškrtnutý a můžeme nabrat směr k dalšímu. Postup je naprosto totožný jako doposud, držíme se skupiny, likvidujeme veškerý odpor po cestě, což nás dovede z boku k třetímu bunkru. Máme tak trochu jednodušší práci při odpalování dveří a jeho čistce. Tím však odpočinek končí, před námi je náročný útok na samotný vrchol. To je místo s vysokou koncentrací nepřátel, čemuž je zapotřebí uzpůsobit svůj postup. Krom posledního bunkru je zde potřeba zlikvidovat ještě obrněný transportér a dvě minometná stanoviště. V jakém pořadí se toho ujmeme, je čistě na naší režii, akorát při čistce bunkru nesmíme přehlédnout druhé dveře k odpálení. Minomety zase máme jako na dlani ze střechy bunkru, kde jsme navíc celkem slušně krytí. Pak nám již jen stačí připevnit výbušninu na transportér a po zlikvidování zbytku odporu se začít chystat na protiútok.