My Little Farmies

My Little Farmies cover Žánr: Strategie
Datum vydání: 2012
Výrobce: Upjers
Distributor: Google Play, App Store
Licence: Free to play
Platforma: Browser, Android, iOS

Hrát


Ač se to může zdát nemožné, velké množství lidí se stalo hrdými majiteli nějakého toho virtuálního hospodářství. Různé online farmy se doslova staly fenoménem současné doby, čehož samozřejmě hodlali využít i u německého studia Upjers. Ti se k otázce farmaření postavili svým osobitým stylem. Svou My Little Farmies zasadili do období pozdního středověku. A asi netřeba říkat, že v této době bylo funkční zemědělství otázkou života a smrti. A nejinak tomu je i v našem případě. Jen s dostatkem kvalitních surovin se může maličká vesnička začít rozrůstat a jednoho dne snad i dosáhnout světového věhlasu. Ale k tomu je hodně dlouhá a trnitá cesta. Nejprve musejí odpovědní představitelé vesnice zvolit správnou osobu, jíž zásobování svěří do rukou, nás.

S budováním prosperujícího hospodářství začínáme doslova na zelené louce. V úvodu nás série miniúkolů seznámí se základy ovládání, s nímž se díky přehlednému zpracování velice rychle sžijeme. Hra si nás dozajista získá i svou líbivou grafikou. Detailně zpracované objekty působí nadýchaným dojmem. Hra se tak sice ani zdaleka nepřibližuje realistickému znázornění tvrdé dřiny na středověkém poli, ale co si budeme povídat, kvůli tomu jsme si My Little Farmies nevybrali. Hlavní doménou této farmy je nespočet možností, které nám nabízí. Již v okamžiku, kdy oséváme první políčko žitem, musíme začít uvažovat, jak naložíme s úrodou.

Přímý prodej ze skladu nám sice přinese nějaké ty haléře do kapsy, ale ani náhodou není tím nejvýnosnějším řešením. Hráč tak musí uvážit, kdy nadešel vhodný okamžik zainvestovat do pořízení slepic. Za prodej vajíček hned máme o poznání lepší cenu, což nám postupně odemyká další možnosti růstu. Zanedlouho tak obiloviny zpracováváme ve mlýně na mouku a s té následně v pekárně upečeme chleba. Zkrátka a dobře na chod hospodářství musíme pohlížet komplexně. Každá plodina, jíž zasadíme, každé zvíře, jenž si pořídíme je součástí většího celku, v němž jej můžeme nadále zpracovat.

Postupně tak přikupujeme pozemky, abychom všechny ty přidružené budovy měly kam postavit. Při tom nesmíme zapomínat ani na estetickou stránku My Little Farmies totiž není jen o tom pěstování. Kolem našeho pozemku je potřeba vybudovat i spoustu cest lemujících dekorativními předměty. Ty zvyšují oblibu, jenž určuje, kolik lidí k nám zabloudí. Návštěvy lidí z vesnice však nejsou jen přehlídkou povedených dobových obleků. Od jedenáctého levelu nám hra umožňuje umístění tržních stánků, v nichž vypěstované suroviny prodáváme přímo lidem. Přičemž si cenu prodávaného zboží můžeme nastavit sami, čímž dosáhneme lepšího zhodnocení, než kdybychom jej prodávali ze skladu.

Zkrátka nepřijdou ani zastánci kooperativního hraní. Toho si užijeme, pokud se rozhodneme vstoupit do tzv. hanzy. Jednotlivý členové těchto spolků zastávají různá povolání podstatná pro naplánování obchodní cesty. Po určení cílové destinace musí stavitel lodí zajistit adekvátní plavidlo schopné tuto cestu absolvovat. Zbrojíř připravené střílny osadí děly, které přijdou vhod při střetu s piráty. Následně přichází ke slovu verbíř, jenž zajistí posádku, aby mohl hokynář nalodit požadovaný náklad. Odměnou za podstoupené dobrodružství je poté různé exotické zboží.

Milovníci různých budovatelských her dozajista ocení propracovanost, s jakou k My Little Farmies její autoři přistoupili. Hráč dostává do rukou nespočet plodin, stromů, zvířat, zpracovatelských budov, ale i dekorací. Každá jednotlivá komodita potřebuje navíc svůj čas, než ji můžeme začít využívat. Hra nás tím nutí dělat strategická rozhodnutí, co v danou chvíli zasít a jak daleko zajít ve zpracovatelském řetězci. Jen tak můžeme dosáhnout fungující ekonomiky prodeje a zdárně budovat své zemědělské impérium.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *